Miło jest nam poinformować, że Karol Głębocki, nauczyciel historii w CKZ, został nominowany do prestiżowej Nagrody POLIN 2020, przyznawanej za działania na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.

Nagroda POLIN jest przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Sześciu finalistów konkursu wyłoniono spośród kilkudziesięciu zgłoszeń od osób prywatnych i instytucji. Laureaci, wybrani przez kapitułę, zostaną ogłoszeni 1 grudnia online. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Karol Głębocki wraz z uczniami naszej szkoły od blisko 15 lat prowadzi m.in. prace porządkowe na cmentarzu żydowskim przy ul. Żwirki i Wigury.

nagroda polin