,,WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O PSZCZELARSTWIE’’

Uczniowie naszej szkoły Marek Gawęda, Piotr Gierałtowski, Mateusz Żochowski wzięli udział w ,,Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Pszczelarstwie’’, której celem jest podniesienie roli pszczoły miodnej  w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnoście możliwości jej funkcjonowania w uprzemysłowionym rolnictwie. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Podlaskiego, którego ideą jest zachęcenie młodego pokolenia do obserwowania i zainteresowania się życiem pszczoły miodnej jak również przybliżenie wiedzy z zakresu znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia i życia człowieka.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju edycja konkursu zorganizowana była w formie on-line, a zadaniem uczniów było rozwiązanie testu.

miody.png