W hołdzie żołnierzom Armii Krajowej

14 lutego 1942 roku z rozkazu gen. Władysława Sikorskiego powołano do życia Armię Krajową. Była to największa konspiracyjna organizacja wojskowa w okupowanej Europie. Powstała z przemianowania Związku Walki Zbrojnej i połączenia organizacji wojskowych na terenie całego kraju. Choć jej formalne rozwiązanie nastąpiło w styczniu 1945 roku, to część jej żołnierzy pozostała w podziemiu, walcząc z komunistyczną władzą i wojskami sowieckimi.

Armia Krajowa jest zaszczytnym patronem Centrum Kształcenia Zawodowego. W związku z epidemią, tegoroczne uroczystości, związane z Dniem Patrona Szkoły miały skromniejszy niż zazwyczaj charakter. Pamięć żołnierzy polskiego podziemia uhonorowano przed pomnikiem tej organizacji. Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, w poniedziałek 15 lutego w parku przy pomniku na ulicy Mickiewicza Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Pan Józef Sokolik i uczniowie Technikum złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz oddali hołd poległym w walce o wolność.

DSC 0850 Kopiowanie  DSC 0863 Kopiowanie