,,Dni Pola’’

W dniu 18 czerwca 2021 roku uczniowie technikum rolniczego uczestniczyli w ,,Dniach Pola’’ w Krzyżewie. Tegoroczne warsztaty polowe pod nazwą „Wdrażanie postępu biologicznego i technologicznego w produkcji rolnej” zorganizowane zostały przez  Centralny Ośrodek Badania Roślin Uprawnych Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Krzyżewie oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) Województwa Podlaskiego.

Podczas wykładów zwrócono uwagę na ekologiczny system gospodarowania w produkcji rolniczej oraz na dobór odmian roślin rekomendowanych dla naszego regionu na bieżący rok. Kolejnym punktem warsztatów było szkolenie i pokaz zastosowania bezzałogowych statków powietrznych w produkcji rolniczej. Oprócz tego uczniowie mogli podziwiać aleję demonstracyjną z roślinami bobowatymi grubonasiennymi i soją oraz poletka doświadczalne z  roślinami oleistymi i zbożami.

W ramach realizowanych warsztatów terenowych młodzież zdobyła praktyczną wiedzę w zakresie zastosowania innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

20210618 103648 Kopiowanie20210618 121336 Kopiowanie

20210618 121416 Kopiowanie 20210618 115732 Kopiowanie