SamoRządowy Piknik Naukowy

24 czerwca 2021 r. na terenie ZSOi P w Wysokiem Mazowieckiem odbył się festyn pod nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”, w którym udział wzięła również nasza szkoła. Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego przygotowała program słowno–muzyczny, którego celem było pokazanie oferty edukacyjnej naszej szkoły. W rytmie skocznych melodii uczniowie przybliżyli zawody: technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy robotów, maszyn rolniczych oraz programowania i druku 3D. W trakcie prezentacji można było skosztować smakołyków przygotowanych przez naszych uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. Skąpani w słońcu z uśmiechami na twarzy z niecierpliwością czekaliśmy na swoją kolej. Plany organizatorów pokrzyżowała pogoda, ale nawet rzęsisty deszcz nie ostudził emocji. Pokazy zostały przeniesione do budynku liceum. Na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji.