fundusze EU

Zawodowo zdobywamy doświadczenie zagraniczne staże uczniów  CKZ w Wysokiem Mazowieckiem

W dniu 01.10.2021r. odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu „Zawodowo zdobywamy doświadczenie – zagraniczne staże uczniów CKZ w Wysokiem Mazowieckiem”.  Projekt finansowany jest w całości z funduszy Unii Europejskiej. Zebranie prowadziły koordynatorki projektu Renata Frankowska i Iwona Masalska. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej oraz uczniowie technikum o profilach kształcenia: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik mechatronik, technik chłodnictwa i klimatyzacji i technik pojazdów samochodowych. Na spotkaniu przedstawiono ideę programu Erasmus+, organizację wyjazdu oraz program stażu. Rodzice podpisywali umowy, w którym zawarte są wszystkie informacje oraz regulacje prawne dotyczące przebiegu stażu.     Koordynatorki  zapoznały rodziców z miejscami pracy uczniów, w których będą odbywali staż zawodowy i sposobami kontaktowania w czasie pobytu za granicą. Przedstawione zostały  warunki bytowe i opis miejscowości, w której będą przebywać uczniowie. Poruszony został temat dyscypliny pracy i zachowania zarówno w miejscach odbywania stażu jak i podczas całego pobytu w Granadzie.

W terminie 09.10-30.10.2021r. do Hiszpanii wyjedzie 24 uczniów. Obecnie prowadzone są także dodatkowe zajęcia z języka angielskiego zawodowego, indywidualne i grupowe doradztwo edukacyjno-zawodowe, zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, zajęcia pozalekcyjne z IT oraz zajęcia kulturowe, mające wesprzeć uczniów w przygotowaniach do wyjazdu.

DSC 0597 Kopiowanie