IV KONGRES EDUKCJI

Dnia 30 września 2021 roku w studiu telewizji Polsat odbył się IV Kongres Edukacji pod tytułem: „Nowe perspektywy. Szersze horyzonty.” Na początku można zobaczyć i usłyszeć wystąpienia gości honorowych między innymi:

• Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży;
  • Przemysław Czarnek, minister Edukacji i Nauki.
  • dr Paweł Poszytek, Dyrektor Generalny, Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności;

Następnie odbyły się równoległe sesje tematyczne, które dotyczyły w fazie początkowej czterech kluczowych priorytetów dla przyszłości Europy, realizowanych poprzez projekty w programie Erasmus+ tj.: Włączanie i różnorodność. Środowisko i walka ze zmianą klimatu. Transformacja cyfrowa. Uczestnictwo w życiu demokratycznym. Następnie dyskutowano na tematy związane z: Inicjatywą „Uniwersytety Europejskie” i plany jej rozwoju w latach 2022-2027. Dyskusja z udziałem ekspertów: Dlaczego się uczymy? Człowiek – Wspólnota – Rozwój Egzamin maturalny z języka obcego od roku 2023. Projekt edukacyjny w nauczaniu języków. Komunikacja w edukacji językowej na przykładzie ćwiczeń mediacyjnych. Nauka języka angielskiego online: kształtowanie umiejętności mediacji językowej.

Po wywiadach z zaproszonymi gośćmi przystąpiono do ostatniego punktu Kongresu, ale najważniejszego i najbardziej prestiżowego czyli wręczenia nagród da szkół polskich w różnych kategoriach.

W kategorii Szkoły Techniczne i Branżowe laureatem Europejskiej nagrody za innowacyjność w nauczaniu otrzymało Centrum Kształcenia Zawodowego. Jest to nagroda bardzo prestiżowa i przyznawana dla jednej szkoły w Polsce, która wyróżniła się w tym obszarze w ostatnich latach. Na gali wręczenia nagród uczestniczyli: Krzysztof Łuniewski nauczyciel przedmiotów mechanicznych, mechatronicznych, i informatycznych, oraz Józef Sokoli Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem, na którego ręce powędrowała nagroda.

Jesteśmy bardzo zmotywowani do dalszej pracy i budowania innowacyjnej bazy dydaktycznej dla naszych uczniów, bo to oni są jednym z najważniejszych ogniw funkcjonowania szkoły.

image 50454529 Kopiowanie

Zrzut ekranu