„OJCZYZNA BYŁA DLA NICH WARTOŚCIĄ NAJWYŻSZĄ” -

- pod takim hasłem odbył się w naszej szkole - CKZ w Wysokiem Mazowieckiem Uroczysty Apel poświęcony najdostojniejszym i najwybitniejszym postaciom polskiego Kościoła w XX i XXI wieku: Św. Papieżowi Janowi Pawłowi II oraz Bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Święty Jan Paweł II – „Papież przełomu tysiącleci”, który bezustannie podkreślał, iż czuje się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska i prorocze słowa na ówczesnym Placu Zwycięstwa:   „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”, wypowiedziane podczas mszy w Warszawie w trakcie jego pierwszej pielgrzymki do Polski 2 czerwca 1979 r. oraz Błogosławiony Prymas Wyszyński, człowiek, który poprowadził Kościół i Naród ku wolności, to zdecydowanie dwa „filary” Polski i polskiego Kościoła. To dzięki nim żyjemy w wolnym kraju. Niepokorni duchowni, którzy dla wolności poświęcili wszystko i pociągnęli za sobą tłumy.

Montaż słowno – muzyczny zaprezentowała młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli: Dorota Wróblewska, Ludmiła Murawska, Małgorzata Leniewska i Magdalena Ołdakowska. Piękną prelekcję wygłosił Dyrektor CKZ w Wys. Mazowieckiem – Pan Józef Sokolik.