Odpowiedzialność prawna nieletnich

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem na temat „Odpowiedzialność prawna nieletnich” Na spotkaniu omówione zostały również kwestie czym jest demoralizacja. czyn karalny oraz jakie środki wychowawcze, czy poprawcze może zastosować sąd wobec nieletniego. Młodzież odróżnia pojęcia nieletni, małoletni Zwrócono również uwagę młodzieży na zagrożenia, jakie mogą napotkać w Internecie.

paragraf

Dzięki uczestnictwu w spotkaniu uczniowie mają świadomość, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne.

Panie Anna Rytel i Anna Zaremba w ciekawy sposób przedstawiły temat. Na zakończenie uczniowie chętnie zadawali pytania.

DSC 0608 Kopiowanie   DSC 0609 Kopiowanie

DSC 0634 Kopiowanie  DSC 0639 Kopiowanie