„XXIX OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”- etap szkolny

logo

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest przedsięwzięciem wieloetapowym        i obejmuje następujące szczeble: szkolny, czyli podstawowy, rejonowy, wojewódzki (inaczej okręgowy) i krajowy, czyli centralny.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, a udział w konkursie ma formułę otwartą.

Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii stowarzyszenia. Ponadto na etapie centralnym każdy uczestnik przedstawia przed komisją jedną akcję prozdrowotną, którą przeprowadził w społeczności lokalnej, wraz z całą jego dokumentacją oraz przechodzi test praktycznego udzielania pierwszej pomocy.

Etap szkolny zorganizowano 16.12.2021, gdzie udział wzięło, aż 53 uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego, przy czym do kolejnego etapu rejonowego mogła dostać się tylko trójka najlepszych.

Do kolejnego etapu olimpiady przechodzą:

Klasyfikacja końcowa :

1 miejsce: Jakub Zalewski 3CF i Mateusz Zarzecki 3AB

2 miejsce: Łucja Wasilewska 4BCF

Nauczycielami którzy dbali o prawidłowy przebieg olimpiady byli: Mariusz Piszczatowski, Krzysztof Gaweł, Tomasz Rogowski, Wanda Gardyszewska. Gratulujemy uczniom oraz życzymy powodzenia     w dalszym etapie olimpiady. Więcej informacji można uzyskać pod adresami stron:

www.olimpiada.pck.org.pl

www.fb.com/olimpiadapck