logo ckz.png                 zbieram.png

,,EKO-KLASA”                                               ziemia.png

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym

pt. ,,EKO-KLASA’’

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału  w konkursie ekologicznym pt. ,,EKO-KLASA”. Organizatorem konkursu jest Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem przy wsparciu Stowarzyszenia ,,Wspieramy Centrum” w Wysokiem Mazowieckiem. Organizacja konkursu, to również włączenie się szkoły do Projektu "Zbieram to w szkole", prowadzony przez Fundację Missio Cordis. "dobroczynnego recyklingu".

REGULAMIN:
KONKURS DOTYCZY ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH
: makulatury, zużytych baterii  i nakrętek.
2. Cel konkursu.
Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży zachowań prośrodowiskowych, zachęcenie uczniów wszystkich klas do wzięcia udziału w konkursie i ochronę środowiska.

1. Uczestnicy konkursu.
     W konkursie może wziąć udział cała społeczność szkolna, każda klasa zbiera surowce wtórne: makulaturę zużyte baterie i nakrętki. Po zakończeniu zbiórki odbędzie się ważenie surowców zebranych przez każdą klasę. Najbardziej aktywna klasa w szkole zdobędzie tytuł:

,,EKO-KLASY”, oraz

nagrodę główną - jednodniową wycieczkę dla całej klasy.

1. Czas trwania konkursu.
     Zbiórka surowców rozpoczyna się od stycznia 2022r, i potrwa do 1 czerwca 2022r.
    Informacja o zbiórce makulatury będzie umieszczana na stronie szkoły w mediach społecznościowych oraz na tablicach ogłoszeń w budynku szkolnym. Zużyte baterie w specjalnych pojemnikach, makulaturę i nakrętki, każda klasa przechowuje we własnym zakresie, aż do momentu ważenia przez komisję konkursową.
  2. Zasady uczestnictwa. Każda klasa w szkole automatycznie jest uczestnikiem konkursu, samorządy klasowe poszczególnych klas organizują zbiórkę, zachęcają klasę i szukają możliwości zbierania powyższych surowców w swojej okolicy, angażując tym samym jeszcze większą społeczność lokalną i wspierając swoją zbiórkę klasową. Zebrane materiały do recyklingu przechowuje w wybranym miejscu, może ty być na terenie szkoły z zachowaniem następujących wskazówek.
    Proponujemy makulaturę pakować w tekturowe pudła lub związać, aby łatwo było ją zważyć, nakrętki przechowywać w workach, baterie w szczelnych pojemnikach przekazanych przez firmę recyklingową.

Po zakończeniu akcji komisja konkursowa podsumuje wyniki i wyłoni zwycięzców.
6. Kryteria oceny.
Kryterium oceny będzie ilość zebranych kg makulatury, kg nakrętek i kg baterii przez klasę.

1. Ogłoszenie wyników.
     Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi na apelu podsumowującym konkursy szkolne. Wyniki zostaną również ogłoszone na szkolnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, na apelu przedstawieni zostaną również sponsorzy konkursu.
     8. Nagrody.
      Organizatorzy ze środków pieniężnych przykazanych od sponsorów na konto Stowarzyszenia ,,Wspieramy Centrum” ufundują nagrodę.

Komisja konkursowa przyzna nagrodę główną dla klasy, która wykaże się największą aktywnością i zbierze najwięcej kg poszczególnych surowców. Nagrodą będzie tytuł najlepszej ,,EKO-KLASY” w szkole, oraz nagroda główna jednodniowa wycieczka.

Serdecznie zachęcamy wszystkie klasy do aktywnego udziału w konkursie i życzymy jak najlepszych wyników.

SPONSORZY KONKURSU

logo1           gmina.png