NARODOWY DZIEŃ SPORTU W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM.
27 września 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Sportu.
Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych.
Głównym celem było zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej oraz integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.
Akcja ma na celu udowodnienie, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek przestrzeni i chęci.
Do akcji włączyła się liczna grupa uczniów rywalizując ze sobą w:
"Klasowych Mistrzostwach Szkoły w Piłkę Nożną"- w których udział wzięło 12 klas z CKZ:
1 miejsce: klasa 5CF
2 miejsce klasa 1 BC
3 miejsce klasa 2B
4 miejsce klasa 3STW
Turnieju Tenisa Stołowego:
1 miejsce: Paweł Brzozowski 3 BE
2 miejsce: Kotowski Łukasz 2ST
3 miejsce: Tymiński Przemysław 2 B
W meczu nauczyciele-uczniowie w piłkę siatkową, który zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść nauczycieli.
MVP tego pojedynku zostali bracia Burdak Filip i Kacper z klasy 1BC.
Dzień Sportu to również świetna okazja do promocji aktywności fizycznej. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby, że sport to zdrowie. Podczas aktywności fizycznej nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo ruch bardzo dobrze wpływa na krążenie i ogólny stan zdrowia.
Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.
Ze sportowym pozdrowieniem:
Nauczyciele wychowania fizycznego








