Pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych wyposażona jest w wysokiej klasy urządzenia do przeprowadzania badań diagnostycznych. Ramach prowadzonych zajęć uczniowie dokonują sprawdzenia zawieszenia, hamulców, amortyzatorów, analizę spalin, ustawienia świateł oraz regulację geometrii kół pojazdów.
Pracownia obsługowo-naprawcza pojazdów samochodowych wyposażona jest w podnośnik nożycowy, wózek narzędziowy, urządzenia i przyrządy specjalistyczne. Podczas zajęć praktycznych uczniowie wdrażani są do wykonywania czynności naprawczych zgodnie z najwyższymi standardami. W związku z tym, oprócz napraw, uczeń musi sam przygotować stanowisko pracy, przygotować samochód do naprawy, dokonać naprawy. Wszystkie te czynności są kontrolowane i wspomagane przez nauczyciela praktycznej nauki zawodu. Zakres napraw pojazdów samochodowych wykonywanych podczas zajęć praktycznych to: naprawy układów hamulcowych, naprawy układów kierowniczych, naprawy układów wydechowych, naprawy układów przeniesienia napędu (sprzęgła, skrzynie biegów, półosie napędowe).
Pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie CNC jest wyposażona w tokarkę CNC, grawerko-frezarkę, pionowe centrum obróbcze, ploter laserowy. Dzięki wyposażeniu pracowni w symulator uczeń ma możliwość wyboru narzędzi oraz parametrów skrawania zanim przystąpi do rzeczywistej pracy.
Pracownia komputerowego wspomagania procesów produkcji wyposażona jest w komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowego wspomagania projektowania jak i wytwarzania (CAD/CAM) tzw. detalu, bądź też zespołów detali składających się na całość urządzeń mechanicznych. Pracownia wyposażona jest w oprogramowanie do tworzenia rysunków w programach AutoCad oraz SolidEdge.
Pracownia mechatroniki wyposażona jest w stanowiska z tablicami przeznaczonymi do montażu układów pneumatycznych, elektropneumatycznych oraz stanowiska do montażu układów hydraulicznych. Stanowiska wyposażone są w pełny zakres urządzeń pomiarowych i pomocy dydaktycznych pozwalających na montaż, uruchamianie i regulacje układów przygotowując uczniów do obsługi i programowania sprzętu z dziedziny elektrycznej i elektronicznej oraz automatyki przemysłowej. Ponadto w pracowni znajdują się komputery z oprogramowaniem służącym do budowy układów w taki sposób aby uczeń przed przystąpieniem do fizycznego montażu elementów i zespołów mógł sprawdzić poprawność wykonania układu z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.
Pracownia unitr@in wyposażona jest w stanowiska pracy z zestawami systemu Unitr@in. Podstawowy zestaw sprzętowo programowy składa się z modułu interfejsu sprzęgającego stanowisko z komputerem oraz modułu ćwiczeniowego umożliwiającego korzystanie z wymiennych paneli z programem kursów, akcesoriami oraz oprogramowaniem dydaktycznym.
Pracownia sterowników PLC wyposażona jest w stanowiska komputerowe wraz ze specjalnym oprogramowaniem oraz w sterowniki PLC. Umożliwia realizację zajęć z zakresu budowy, działania i projektowania układów sterowania PLC, modyfikowania programów oraz diagnostyki błędów. Stanowiska dydaktyczne sterowania procesami ciągłymi umożliwią realizację programu nauczania.
Pracownia BMS, wyposażona jest w jednostkę centralną wraz z oprogramowaniem, modułami oraz czujnikami służącymi do inteligentnego zarządzania budynkiem. Dzięki temu uczniowie podczas zajęć mają możliwość kontroli, monitorowania, optymalizacji i raportowania procesu przygotowania powietrza; sterowanie oświetleniem wewnętrznym w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniu laboratoryjnym, w oparciu harmonogramy czasowe; sterowanie ogrzewaniem w pomieszczeniu laboratoryjnym,sterowanie wentylacją, klimatyzacją i filtracją w oparciu o parametry jakości powietrza tj. temperaturę, itp.; monitorowanie statusu, oraz awarii z systemów: ochrona obiektu i mienia, kontroli dostępu, przeciwpożarowy, kontroli dostępu; odczyt zmiennych z analizatora parametrów sieci elektrycznej.
Pracownia gastronomiczna wyposażona w kuchenki, zlewozmywaki, piece konwekcyjne i inny sprzęt niezbędny do sporządzenia potraw i napojów. Uczniowie podczas zajęć praktycznych nabywają umiejętności dobierania surowców i półproduktów, które wykorzystują do przygotowywania potraw, dokonują ich jakościowej oceny i wykonują obróbkę ręczną, mechaniczną i termiczną surowców. Ponadto uczą się obsługi urządzeń wykorzystywanych w kuchni.
Pracownia cyfrowych procesów graficznych, wyposażona w jednostki komputerowe z oprogramowaniem Adobe Creative Cloud (Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro, Dreamweaver, Flash Professional, Audition itd.), CorelDRAW Graphics Suite, Impozycjoner, MS Office Professjonal 2013 oraz nowoczesne skanery i drukarki laserowe. Uczniowie podczas zajęć praktycznych przygotowują prace graficzne do druku oraz wykonują impozycje i druk cyfrowy oraz obróbkę wykończeniową produktów. Wykonują projekty multimedialne do prezentacji w Internecie.