„XXXI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”- ETAP SZKOLNY

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, czyli podstawowy, rejonowy, wojewódzki (inaczej okręgowy) i krajowy, czyli centralny.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego kraju, a udział w konkursie ma formułę otwartą.
Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii stowarzyszenia. Ponadto na etapie centralnym każdy uczestnik przedstawia przed komisją jedną akcję prozdrowotną, którą przeprowadził w społeczności lokalnej, wraz z całą jego dokumentacją oraz przechodzi test praktycznego udzielania pierwszej pomocy.

Etap szkolny w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem odbył się w dniach 13.12.2024. Bardzo duża grupa uczniów bo, aż 57 napisało test.

Wyłoniliśmy najlepszą czwórkę spośród uczestników olimpiady i są to uczniowie:

1 miejsce : Godlewski Paweł – II B

2 miejsce: Świerk Wiktoria III STW , Milewski Marcin V CF, Święcki Tomasz III B

Więcej informacji można uzyskać pod adresami stron:
www.olimpiada.pck.org.pl

www.fb.com/olimpiadapck
www.fb.com/ZdrowazonaPrzyszlosc

Opracował: Mariusz Piszczatowski

Gratulujemy i zapraszamy do galerii: