W dniach 28.09-04.10.2016 grupa pięciu pracowników Perfect Project Sp. z o.o. wzięło udział w krótkim programie szkoleniowym u partnera hiszpańskiego. Tematyka szkolenia objęła praktyczne zastosowanie ciekawych metod i technik nauczania z wykorzystaniem oprogramowania edukacyjnego oraz nauczanie poprzez eksperyment edukacyjny i metodologię konstrukcji narzędzi takich jak model EDUTRONIX. Zrealizowano działania rekrutacyjne i logistyczne zmierzające do prawidłowej realizacji szkolenia, podjęto działania mające na celu certyfikację i potwierdzenie działań (dokumentacja, bilety, zdjęcia).

Szkolenie obejmowało następujący program szkoleniowy:
Dzień 1 (28.09.2016 – 8 godz. + grupy dyskusyjne):
Wprowadzenie i sprawy organizacyjne związane z realizacją szkolenia;
Wprowadzenie i opisanie innowacyjnych metod nauczania stosowanych przez partnera;
Określenie potrzeb przedsiębiorców w zakresie mechatroniki, możliwości i technologii używanej w praktyce życia gospodarczego.
Dzień 2 (29.09.2016 – 8 godz. + grupy dyskusyjne):
Obserwacja metod nauczania wykorzystywanych przez partnera;
Dyskusja z uwzględnieniem wniosków;
Konsultacje w lokalnych przedsiębiorstwach, wykorzystujących urządzenia oparte na mechatronice.
Dzień 3 (30.09.2016 – 8 godz. + grupy dyskusyjne):
Jak usprawnić EDUTRONIX aby nauczane umiejętności były użyteczne w firmach;
Analizy potencjalnych funkcji modelu pod kątem wykorzystania w przedsiębiorstwach.
Dzień 4 (03.10.2016 – 8 godz. + grupy dyskusyjne):
Obserwacja metod nauczania wykorzystywanych przez partnera;
Dyskusja z uwzględnieniem wniosków;
Dzień 5 (04.10.2016 – 8 godz. + grupy dyskusyjne):
Korzyści z wykorzystania modelu do nauczania;
Micro-teaching – nauczanie przez działanie.