Niedawno nasi uczniowie składali dokumenty aplikujące do odbycia stażu zagranicznego w Portugalii i Irlandii w ramach projektu „Europejskie Doświadczenia Stażowe uczniów CKZ w Wysokiem Mazowieckiem” finansowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Minęło kilka miesięcy żmudnych przygotowań i pracy podczas zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego, doradztwa zawodowego, IT, przygotowania kulturowego i pedagogicznego. Dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły z dumą spoglądało na naszych stażystów i motywowało ich do nauki. Nadszedł czas podsumowania pracy oraz przygotowania się do wyjazdu.

Dnia 28 kwietnia br. w siedzibie szkoły odbyło się spotkanie informacyjne z uczestnikami projektu . W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej, rodzice oraz uczniowie technikum o profilach kształcenia: technik rolnik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i nauczyciele opiekujący się uczniami podczas pobytu za granicą. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w stażach otrzymali wstępne informacje na temat docelowego miejsca pobytu w Irlandii i Portugalii, informacje odnośnie organizacji i przebiegu planowanych staży zawodowych oraz praktyczne wskazówki związane z podróżą i lotem.

Podsumowaniem spotkania było podpisanie niezbędnej dokumentacji dotyczącej wyjazdu z uczestnikami projektu i ich rodzicami.