Banel unia

„NOWOCZESNE ZASTOSOWANIE INFORMATYKI W ROLNICTWIE”

Piętnastu uczniów naszej szkoły z klasy 1E uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych „NOWOCZESNE ZASTOSOWANIE INFORMATYKI W ROLNICTWIE”.

Zajęcia realizowane są   w ramach projektu „CKZ- Kierunek przyszłość” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży  na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach chcą poszerzyć swoją wiedzę o informacje niezbędne do efektywnego zarządzania gospodarstwem rolnym z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych.

zd1

Założone cele będą realizowane poprzez zadania praktyczne dla ucznia. Będą to ćwiczenia przy komputerze poprzedzone pogadanką wprowadzającą, pokazem, instruktażem lub prezentacją z wykorzystaniem sprzętu komputerowego.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie zdobędą wiedzę o systemach informatycznych wykorzystywanych w rolnictwie oraz nabędą kompetencje informatyczne, niezbędne do zarządzania gospodarstwem rolnym we współczesnym świecie.

zd2